منوی اصلی
اخبار : مقاوم سازی 1000 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل عشایر گلستان
در تاريخ ۱۳۹۸/۳/۱۱ ۸:۴۲:۵۸ (138 بار خوانده شده)

مدیرکل امور عشایر گلستان:

مقاوم سازی 1000 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل عشایر گلستان

مدیرکل امور عشایر گلستان اعلام کرد: 1000 واحد مسکونی عشایر بومی و کوچنده این استان که در جریان بارش های روزهای پایانی سال گذشته و سیل اوایل امسال آسیب دیدند، مقاوم سازی می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، رضا علیپوری با بیان این مطلب افزود: برای مقاوم سازی هر یک از واحدهای آسیب دیده متناسب با میزان خسارت تا سقف 100 میلیون ریال کمک بلاعوض و در صورت نیاز تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: بیشتر واحدهای مسکونی عشایر، انبارهای ذخیره نهاده های دامی و نیز مکان های نگهداری دام آنان که در جریان سیل امسال آسیب دیدند، گلی و چوبی بودند که با مصالح آجر، بلوک، ماسه و سیمان مقاوم سازی خواهد شد.

علیپوری گفت: کمیسیونی در سازمان جهادکشاورزی گلستان و دو شهرستان گنبدکاووس و مراوه تپه برای بررسی واحدهای مسکونی آسیب دیده عشایر کوچنده و بومی این استان برای پرداخت کمک بلاعوض و یا تسهیلات قرض الحسنه تشکیل شده است.

وی از آغاز پرداخت کمک های بلاعوض و یا تسهیلات قرض الحسنه برای مقاوم سازی منازل مسکونی عشایر گلستان در روزهای آینده خبر داد و افزود: علاوه بر این تاکنون برای دو هزار راس دام سبک تلف شده عشایر نیز تشکیل پرونده شده که دام به آنها تحویل شود.

مدیرکل امور عشایر گلستان ادامه داد: در مرحله اول توزیع دام بین روستاییان آسیب دیده به تعدادی از عشایر آسیب دیده استان نیز دام تحویل شد و به بقیه آنان نیز در روزهای آینده دام داده خواهد شد.

علیپوری گفت: در جریان سیل اوایل امسال درمجموع شش هزار راس دام سبک مربوط به عشایر کوچنده و بومی گلستان تلف شدند.

وی اضافه کرد: علاوه بر تلف شدن این تعداد دام، خسارت هایی به راه ها و ابنیه، انبارهای نگهداری علوفه و نهاده های دامی، مکان های نگهداری دام و مسکن عشایر این استان وارد شده که مجموعا 600 میلیارد ریال برآورد شده است.

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۷} - {۵} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
 جستجو
 افراد آنلاین
1 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 1

بیشتر...
 ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
Copyright © 2013
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل امور عشایری استان گلستان می باشد

Design by GonbadHost