منوی اصلی
اخبار : عشایر سهم بالایی در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می کنند
در تاريخ ۱۳۹۸/۵/۲۷ ۹:۴۳:۴۶ (82 بار خوانده شده)

مدیر کل ساماندهی و هماهنگی امور عشایر :

عشایر سهم بالایی در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می کنند

عشایر دارای توانمندی ها و ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه تولید مواد پروتئینی از جمله گوشت قرمز و فرآورده های لبنی و تولید صنایع دستی هستند و سهم بالایی را در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، سیاوش احمدی میرقائد در حاشیه گردهمایی ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جامعه عشایری با اشاره به میزان جمعیت و شاخصه های جامعه عشایری و پراکندگی آنان در 15 هزار نقطه استقرارگاهی، اظهار داشت:  طبق ماده ۵ آیین نامه سامادهی عشایر، دستگاه های اجرایی موظفند به فراخور حوزه فعالیت و وظایف ذاتی خود خدماتی را جهت بهبود معیشت و تامین امکانات رفاهی جامعه عشایری حداقل در سطح برخورداری روستائیان فراهم آورند. 

وی با اشاره به ظرفیت های قانونی چون شورای عالی عشایر و آیین نامه ساماندهی عشایر و دیگر اسناد بالادستی از جمله مصوبات آموزشی و فرهنگی و مذهبی سال 1395 بیان داشت: امید است با توجه به تاکید قانون گذار در برنامه ششم توسعه مبنی بر رشد شاخص های توسعه انسانی جامعه عشایری سالیانه 5 درصد عشایر کشور بتوانند از شاخص های حوزه سلامت به نحو مطلوب برخوردار شوند. 

 احمدی میرقائد با اشاره به خدمات عمرانی انجام شده در مناطق عشایری اظهار داشت: وجود ایلراه های عشایری و راه های دسترسی به محل استقرار و زندگی جامعه عشایری،  نقطه عطفی برای حضور اکیپ های سیار بهداشتی و ارائه خدمات بهداشتی مناسب و به موقع به عشایر می باشد که امید است با همکاری های چند جانبه بتوانیم شاخص های سلامت در حوزه عشایر را به نحو مطلوب ارتقا بخشیم.

وی گفت: اجرای برنامه ویژه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی، درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی برای این جامعه امری ضروری و اجتناب ناپذیر و از مصادیق عینی اجرای عدالت اجتماعی بین اقشار مختلف جامعه می باشد.  

 

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۱} + {۳} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
 جستجو
 افراد آنلاین
5 کاربر آن‌لاين است (5 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...
 ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
Copyright © 2013
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل امور عشایری استان گلستان می باشد

Design by GonbadHost