به شرط رعایت دستورالعمل های بهداشتی میدان فروش دام گنبد پس از دو ماه تعطیلی بازگشایی شد

تاریخ ۱۳۹۹/۲/۹ ۸:۲۰:۰۰ | عنوان: اخبار

 با ادامه روند کاهشی مبتلایان به ویروس کرونا در استان گلستان و با تصمیم ستاد استانی پیشگیری از کرونا مبنی بر از سر گیری مشاغل کم خطر، میدان فروش دام گنبدکاوس پس از دو ماه تعطیلی مشروط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی شد.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر گلستان، بر این اساس و برای   رعایت موازین بهداشتی، همه روزه فضای کسب و کار، محیط استقرار دام، آغل های نگهداری دام، اماکن استقرار اکیپ های بهداشتی و دامپزشکی، حمل و نقل و فضای اداری این میدان سمپاشی و گندزدایی می شود.

نیروی انتظامی تامین امنیت میدان و وسایل و امکانات آن از جمله تانکرهای حاوی مواد ضدعفونی کننده را برعهده گرفته است.

 تعطیلی میدان دام گنبدکاوس آسیب های جدی به عشایر و دامداران منطقه وارد و موجب انباشت دام قابل عرضه عشایر شده بود.

سودجویان و فرصت طلبان با استفاده از فرصت پیش آمده و تعطیلی میدان دام گنبدکاوس اقدام به خرید و فروش غیر رسمی دام در حاشیه شهر کرده و باعث نوسانات قیمت دام زنده و گوشت قرمز در آستانه ماه مبارک رمضان شده بودند.

عشایر کوچنده اکراد خراسان و عشایر بومی منطقه همه ساله قبل از آغاز کوچ، دام مازاد و قابل عرضه خود را از طریق این میدان دام به فروش می رسانند.

 تعداد دام سبک توزین شده در سال 1398 از طریق میدان دام گنبدکاوس 286 هزار و 602 راس اعلام شده که در اسفند ماه سال گذشته 9 هزار و 433 راس دام سبک در این میدان توزین شده  که نسبت به سنوات گذشته بنا به شرایط کرونایی دارای افت بوده است.
نوشته‌ای از اداره کل امور عشایر استان گلستان
http://www.golestanashayer.ir

نشانی این صفحه :
http://www.golestanashayer.ir/modules/news/article.php?storyid=383